Niechorze
Niechorze jest jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim oraz nad jeziorem Liwia Łuża. Miejscowość należy do typowo turystycznej gminy promowanej jako Wybrzeże Rewalskie. Baza rybacka, mola i latarnia morska to atrakcje, które dodają uroku tej części wybrzeża. Nadmorski brzeg w miejscowości cechuje piaszczysta plaża oraz w jednej zatoce wysoki klif, na którym stoi latarnia morska (widok z latarni morskiej na plażę. W Niechorzu na plaży znajdują się trzy betonowe mola, po których wczasowicze chętnie spacerują i  z których oglądają zachody słońca. W miejscowości znajduje się dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez który w okresie wakacyjnym przejeżdża kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, z Gryfic do miejscowości nadmorskich gminy Rewal. Mieści się tu Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które ukazuje specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawia cząstkę kultury pomorskiej. Niechorze jest jednym z miejsc, gdzie co roku odbywają się Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.  Miejscowość posiada zespół sportowo-rekreacyjny, w którym znajdują się boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz korty tenisowe. Niechorze jest kurortem wypoczynkowym, w którym znajduje się dużo ośrodków wczasowych, pensjonatów, pokoi gościnnych, kempingów oraz pól namiotowych. W mieście na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Bary, puby, dyskoteki, ogródki piwne, smażalnie, pizzerie, cukiernie, lodziarnie.. wybór jest naprawdę duży! W 2010 roku, aż 4 kąpieliska Gminy Rewal spełniły najwyższe normy prestiżowego międzynarodowego programu na rzecz edukacji ekologicznej otrzymując certyfikat "Błękitnej Flagi".


Latarnia
Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Kikut (około 30 km na zachód), a Latarnią Morską Kołobrzeg (około 34 km na wschód). Jest jedną z atrakcji turystycznych gminy Rewal, a zarazem najpopularniejszym zabytkiem i wizytówka Niechorza. Światło latarni można dostrzec z odległości ponad 36 km, dzieje się to za sprawą specjalnej żarówki o mocy 1000 W, jej moc jest 20-krotnie wzmacniana przez specjalny system pryzmatów. Z balkonu latarni można podziwiać wspaniałą panoramę wybrzeża rewalskiego, ale to wszystko dopiero po pokonaniu 210 stopni :)
 
Trzęsacz
Ruiny kościoła w Trzęsaczu, małej miejscowości, leżącej na 15 południku, stoi ostatnia ściana kościoła - zabytek na skalę europejską. Jest to pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła (dł. 12 m i wys. 6 m)  znajdująca się u szczytu klifu. Ruiny kościoła w Trzęsaczu to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Polskim Wybrzeżu.

Paralotnie
W graniczącym z Niechorzem Rewalu występują idealne warunki do uprawiania paralotniarstwa. Dodatkowo czyste klify pozbawione korzeni i zarośli znacznie ułatwiają start. W sezonie letnim,  miejsce to tętni życiem i skupia miłośników tego ciekawego sportu. Można tam spotkać zarówno amatorów,  jak i doświadczonych paralotniarzy. Często towarzyszą im grupy znajomych obserwujących zmagania wielbicieli tej dyscypliny sportowej. Idealne warunki do startu z klifu to wiatr rzędu 5 m/s, wiejący najlepiej prostopadle w stronę lądu.
 
Woliński Park
Najcenniejsze fragmenty wybrzeża klifowego należą do Wolińskiego Parku Narodowego. Dodatkową atrakcją parku są unikalne zbiorowiska lasów bukowych i delta Świny wraz z kilkoma mniejszymi wyspami. Około 1500 m od centrum Międzyzdrojów znajduje się zagroda pokazowa żubrów, idealny cel popołudniowej wycieczki. Świat zwierzęcy reprezentują przede wszystkim ptaki- oficjalnym symbolem Wolińskiego Parku Narodowego jest bielik, zwany czasem orłem morskim. Wiosną i jesienią każdego roku park jest miejscem wypoczynku migrujących ptaków. W lasach spotkać można sarnę, jelenia, dzika a nawet borsuka. Na wydmach rośnie „polski kaktus" - mikołajek nadmorski a w lasach kilka gatunków storczyków.
 
Jezioro turkusowe
Jezioro Turkusowe, zwane także jeziorem Szmaragdowym, zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Położone jest na wyspie Wolin, we wsi Wapnica w gminie Międzyzdroje. Jezioro swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter i jednocześnie stanowi magnez przyciągający niezliczone rzesze turystów. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50-tych odkrywkowej kopalni kredy.
Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami Lubińsko – Wapnickimi, porośniętymi lasem oraz śródziemnomorską roślinnością. Na jednym z tych wzniesień zwanym Piaskowa Góra znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro oraz malowniczo położoną Wapnicę i Lubin.

Międzyzdroje
Posiada najdłuższe molo w Polsce - obecne molo w Międzyzdrojach ma 395 metrów długości i zakończone jest przystanią dla turystycznych statków. Roztacza się z niego wspaniały widok na morze, plażę oraz na woliński klif. Wejście na molo jest bezpłatne.
Promenada nadmorska – to miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami. Znajduje się tu także Muzeum Figur Woskowych, którego ekspozycja stale się powiększa.
Promenada Gwiazd - Co roku organizowany jest Wakacyjny Festiwal Artystów. Organizowane są liczne imprezy, spotkania z aktorami, koncerty spektakle teatralne, a na słynnym deptaku odciskane są dłonie słynnych osób ze świata kultury.


Wodne atrakcje…

Wczasy w Niechorzu cieszą się dużym zainteresowaniem. Można tu bez liku korzystać ze wszystkich dobrodziejstw lata. Woda, plaża i nasycone jodem powietrze przyciągają nad Bałtyk jak magnez. Wzdłuż niemal całego morskiego wybrzeża usytuowane są miejscowości turystyczne i ośrodki wypoczynkowe. Na polskim wybrzeżu znaleźć można zarówno duże aglomeracje miejskie, mniejsze miasteczka z charakterystycznym klimatem, jak również małe rybackie wioski, które też cieszą się dużym zainteresowaniem. Niechorze to idealne miejsce do spędzenia czasu na plaży jak i korzystania z niezliczonych atrakcji oferowanym turystom na suchym lądzie. Ciekawe miejsca historyczne i liczne imprezy plenerowe pozwalają zaplanować tu naprawdę interesujący wypoczynek.

Rezerwacja Online

tel. 698 257 247
rezerwacja@kakadu-domki.pl Rezerwacja Online

Dodatkowe informacje

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.


Niechorze noclegi

Partnerzy